English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM


45 binden fazla gecekondu yıktık


Altındağ’da artık imar planları uygulanıyor, kaçak yapılar yıkılıyor, yeni yollar açılıyor…  Toplu konutlar yükseliyor, gecekonduların yerini modern yaşam alanları alıyor… Altındağ değişiyor!!

 

2005 yılından beri yıkımlara ara vermeyen Altındağ Belediyesi, bu süre zarında tek bir kaçak yapı yapılmasına da izin vermedi. İmar planlarına göre yol, park, okul ya da toplu konut alanı içerisinde kalan 40 binden fazla gecekondu, vatandaşların gönül rızası ile yıkıldı.

 

Önder ve Ulubey’de 2 ayda 2650 gecekondu yıktık

onder Ulubey

 

Ankara’da kentsel dönüşümün öncüsü olan Altındağ Belediyesi, kısa bir süre önce Önder ve Ulubey Mahallesi’nde başladığı yıkım çalışmalarında büyük başarıya ulaştı.

 

Önder Mahallesi’nde, 24052, 24053, 24054, 24055, 23418, 23419, 23427, 23428, 23429, 24430, 24264, 23426 numaralı adalar ve imar planına göre park yapılacak olan 22446 numaralı ada gecekondulardan temizlendi. Bölge, kısa sürede müteahhitlerin ilgi odağı oldu. 

 

Bölgede, 24033, 24032, 24031 adalarda bulunan 650 kaçak yapının yıkımını gerçekleştiren Altındağ Belediyesi, kararlı tutumundan vazgeçmedi, bölge gecekondulardan temizlendi.

 

Cinderesi’nde yıkımlar tamamlandı

Cinderesi

 

2015 Eylül ayında başladığı yıkım çalışmalarını taviz vermeden ve kararlılıkla gerçekleştiren Altındağ Belediyesi, bölgede toplu konut alanında kalan 750 gecekonduyu yıktı. Altındağ Belediyesi, hızlı çalışmalarıyla vatandaşların büyük takdirini topladı.

 

“Ankara’nın en güzel coğrafyası hak ettiği kıymeti kazanacak”

Başkan Tiryaki, Altındağlıların layık oldukları modern kent hayatını yaşamaları için var güçleriyle çalıştıklarını belirterek, “Bu bölgelerde yıllarca yanlış yapılaşmalara gidildi. Ancak son on yıldır süren güçlü iktidar sayesinde tüm Türkiye’de büyük bir değişim yaşanıyor. 2004’te %85’i gecekondu, %70’inin imar planı olmayan bölgede, problemi çözmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bugün Altındağ’ın hemen hemen %100’ünü imarlı hale getirdik. Bugün buralarda gerçek bir dönüşümden söz ediyoruz. Modern okulların, modern konutların yer aldığı bir yaşam bölgesinden söz ediyoruz. Yıllarca çok zaman kaybettik ama Ankara’nın en güzel coğrafyasının bir an önce hak ettiği kıymeti kazanması için daha çok çalışacak, daha hızlı hareket edeceğiz.” dedi.Konuk Evi


Geri Dön

ALTINDAG-Hasat Senligi_2017 from Altındağ Belediyesi on Vimeo.


Bunu bir daha gösterme

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT