English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM

 

Altındağ Belediyesi’nden ilçeye 11 ANAOKULU

Altındağlı çocukların okul öncesi eğitimine büyük destek veren Altındağ Belediyesi, Altındağ’ın farklı mahallelerinde hizmete açtığı 11 anaokulu ile Altındağlı çocukların mutluluğunun mimarı oluyor.  

 

Anaokulları 2013 yılında hizmete girdi

Altındağ Belediyesi, Ankara Valiliği ile imzaladığı protokol çerçevesinde yaptığı 11 anaokulunun açılışını 2013 yılında gerçekleştirdi. Altındağlı çocukların daha mutlu ve kendine güvenen bireyler olarak yetişeceği anaokulları, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’nın katılımı ile açıldı.

 

Altındağ Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen ve Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen anaokullarının açılış töreninde, Bakan Nabi Avcı Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’ye teşekkür ederek bir plaket takdim etti.

 

Güneşevler, Aydınlıkevler, Battal Gazi, Gülpınar, Feridun Çelik, Karapürçek-1, Karapürçek-2, Alemdağ, Başpınar, Karakum ve Yıldıztepe anaokullarını temsilen Karapürçek Mahallesi’ndeki anaokulunda gerçekleşen açılış töreni coşku dolu anlara sahne oldu.

 

9 okul Milli Eğitim Bakanlığı’na devredildi
Altındağ Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Güneşevler ve Aydınlıkevler anaokulları Altındağ Belediyesi kreşi olarak hizmete açılırken, Battal Gazi, Gülpınar, Feridun Çelik, Karapürçek-1, Karapürçek-2, Alemdağ, Başpınar, Karakum ve Yıldıztepe anaokulları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildi. Anaokulları Altındağlı çocuklar ve aileleri tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.


Okullarda her şey düşünüldü
Çocukların sağlığı ve güvenliği için her tür detayın düşünüldüğü anaokulları, bodrum katı dahil toplam üç katlı ve dört derslikli… Büyük bir yemekhanesi de bulunan anaokullarında çocukların oynayabileceği oyun alanları ile hobi bahçesi de yer alıyor. En kaliteli malzemelerle ve birinci sınıf işçilikle yapılan anaokullarında her şey çocukların konforu ve mutluluğu için tasarlandı.


 


Aydınlıkevler ve Güneşevler Kreşleri Altındağ Belediyesi tarafından işletiliyor


Altındağ Belediyesi Aydınlıkevler ve Güneşevler kreşleri çocuklara tam donanımlı, güvenli ve ayrıcalıklı bir ortam sunuyor. Açıldıkları ilk günden itibaren büyük ilgi gören kreşler derslikleri, oyun salonları, fen laboratuarları, yemek salonları, kütüphane ve çocukların rahat ve güvenli bir biçimde oynayabileceği bahçe oyun alanları ile göz dolduruyor.


 3, 4 ve 5 yaş grubu çocuklara hizmet veren ve tüm ayrıntıların çocuklar için düşünüldüğü kreşlerde kayıt döneminin sona ermesiyle birlikte yeni eğitim dönemi de başladı. Toplamda 200 minik öğrencinin eğitim gördüğü kreşlerde yeni eğitim döneminin heyecanı yaşanırken, eğitim programları da uygulanmaya başlandı.


Okul öncesi eğitime büyük önem verdiklerini her fırsatta vurgulayan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağlı çocukların daha aydınlık bir geleceğe kavuşması için çalışmalarının artarak devam edeceğini söylüyor.KREŞLERİMİZE KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR


1) Kreşlerimize şahsen başvurup, müracaat formu doldurmak
2) Anne, baba ve çocuğun sağlık raporu
3) Anne, baba ve çocuğun nüfus cüzdanı fotokopisi
4) İkametgâh ilmühaberi
5) Acil durum formunun doldurulması
6) Taahhütnamenin onaylanması 

7) Anne ve babanın sarılık taşıyıcısı olup olmadığını belirten belge

AYDINLIKEVLER KREŞİ

Adres: Aydınlıkevler Mah.
Arama Sok. No: 2 Parkiçi
Aydınlıkevler / ALTINDAĞ
Tel:0.312. 347 89 34

 

GÜNEŞEVLER KREŞİ

Adres: Güneşevler Mah 116. Sok. No:15
Güneşevler / ALTINDAĞ
TEL:0.312.318 14 41


 

Geri Dön

ALTINDAG-Hasat Senligi_2017 from Altındağ Belediyesi on Vimeo.


Bunu bir daha gösterme

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT