English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM

Hasta ve hasta yakınlarının umudu:
ALTINDAĞ BELEDİYESİ KONUKEVİ

Konaklama giderini karşılayamayacak durumdaki hasta yakınlarına kucak açarak onlara temiz ve sağlıklı bir ortam sunan ve böylece yakınlarının tedavi süreçlerine destek olurken onların ekonomik yükünü hafifleten Altındağ Belediyesi, KONUKEVİ projesi ile de örnek olmayı sürdürüyor.

Tedavisini Ankara’da sürdüren ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle konaklama imkanı ya da kalacak yeri olmayan hasta ve hasta yakınlarının umudu olan Altındağ Belediyesi Konukevi, açıldığı günden bu yana hasta vatandaşlara şefkat dolu kucağını açıyor.

 

Konukevi hastaların umudu oldu

Altındağ Belediyesi konukevinde, bu zamana kadar yüz binlerce hasta ve hasta yakını misafir edildi. Konukevlerinin ortaya çıkış süreci hakkında bilgi veren Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağ Belediyesi’nin insan odaklı çalışma sisteminin bu fikri gündeme getirdiğini söyledi. Tiryaki şunları kaydetti:

 

“Bizim için önce insan önemli.”

“Bizim için önce insan önemli.” demeseydik, konukevleri diye bir yer olmazdı… Konukevlerinde, Türkiye’nin her yerinden insanlar gelip kalıyor. Konukevlerimizin hiçbir siyasi amacı yok. Sadece insani amaca hizmet etmek için oluşturulmuş bir yer. Bu zamana kadar birbirleriyle hiç benzeşmeyen yapıda yüz binlerce kişi geldi geçti konukevlerinden… Bu çok önemli ve sosyal yardımlaşma adına örnek olacak bir gerçek…”

 

Hasta ve hasta yakınlarının hiçbir ücret ödemeden konakladığı konukevlerinde,  iki ve üç kişilik odalar bulunurken, tüm konukevlerinde, tuvalet, duş, banyo, çamaşırhane, mutfak, yemek odası ve televizyon odası mevcut.


Konukevinden yararlanmak için gereken şartlar:


Gelir düzeyi düşük insanların misafir edildiği Konukevi’nde kalabilmek için; İlgilinin tedavi gördüğü hastaneden tedavi gördüğüne ya da hastasının yattığına dair belge, kalacak kişilerin ve hastanın kimliği.

 


İletişim
Anafartalar Mahallesi Anafartalar Cad. No: 88 Altındağ / ANKARA
Tel: 0.312. 562 21 47

Konuk Evi


Geri Dön

ALTINDAG-Hasat Senligi_2017 from Altındağ Belediyesi on Vimeo.


Bunu bir daha gösterme

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT