English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM

BELEDİYE'DEN HABERLER
Tarih : 8.9.2017 12:04:03

Altındağ Belediyesi’nden yatırım atağı

Altındağ Belediyesi’nden yatırım atağı

Altındağ Belediyesi, rekor bütçeli yatırımlarla adından söz ettiriyor. Bölgeye ve tarihi dokuya uygun kentsel dönüşümle ilçenin çehresini değiştiren Altındağ Belediyesi, yıl sonuna kadar kültür merkezi, park, aile sağlığı merkezi, anaokulu gibi yatırımlara ara vermeden devam edecek. Altındağ’ı “Hemen hemen 15 günde bir açılış yapılan bir ilçeye dönüştürdüklerini” söyleyen Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Borçsuz bir belediye olarak kente değer katan yatırımları rekor bütçelerle gerçekleştiriyoruz. Biz lafla değil hayata geçirdiğimiz projelerimizle konuşuyoruz. Altındağ’daki değişim ve dönüşüm artık sadece Ankara’da ve Türkiye’de değil yurt dışında da konuşuluyor” dedi.

5 park hizmete girecek

Altındağ Belediyesi, sağlıktan kültüre geniş bir perspektifte her mahallede yeni projeleri hayata geçiriyor. Bugüne kadar Altındağ’a 11 anaokulu kazandıran Belediye, iki anaokulunun daha açılışını yapacak. Gültepe ve Ali Ersoy Mahallesi’nde inşaatları tamamlanan anaokulları, Eylül ayının son haftasında hizmete açılacak. Ekim ayında da Ulubey (2), Feridun Çelik, Beşikkaya ve Karapürçek mahallelerinde toplam 5 park, halkın hizmetine sunulacak. Yine Ekim ayında Gülpınar Mahallesi’nde bir cami ve Battalgazi Mahallesi’nde bir aile sağlığı merkezi hizmete geçecek.

Şair Baki’nin adı verilecek

Her mahallede kültür merkezi açan Belediye, Ali Ersoy Mahallesi’nde de yeni bir kültür merkezini hizmete sunacak. Şair Baki’nin isminin verildiği kültür merkezinde, 500 kişilik konferans salonu, kadınlar için derslikler, spor ve okuma salonları bulunacak. Altındağ’da tüm kültür merkezlerine Türk tarihindeki önemli şahsiyetlerin isminin verildiğini hatırlatan Başkan Veysel Tiryaki, “Ali Ersoy Mahallesi’ne yaptığımız bu yeni yatırımın adının ‘Şair Baki’ olmasını arzu ettik. Şair Baki, Osmanlı’nın 16’ncı yüzyılda ulaştığı büyüklüğü şiir alanına yansıtan usta bir sanatçıdır. ‘Şairlerin Sultanı’ olarak anılır. Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaşamış. Padişahla çok yakın muhabbeti olduğu dile getirilir” dedi.

 “2018 yatırımlarla dolu bir yıl olacak”

Eylül, Ekim ve Kasım aylarını kapsayan yoğun açılış programının ardından, yatırımların devam edeceğini belirten Başkan Tiryaki, 5 mahalleye de 112 acil servis istasyonu yaptıklarını, restorasyon çalışmalarının da Hamamarkası bölgesinde hızla devam ettiğini söyledi.  Tiryaki, yatırımlar hakkında şu bilgileri verdi.

“Altındağ’da inşaatı devam eden sayısız yeni yatırımımız var. Yılsonuna kadar birçok yatırımı faaliyete geçireceğimiz gibi 2018 yılı da yine yatırımlarla dolu bir yıl olacak.

“Yeni projelerle Altındağ’ın çehresi değişiyor”

Kentsel dönüşüm anlamında büyük projeleri hayata geçirdik. Bununla birlikte sosyal dönüşümü de gerçekleştiriyoruz. Altındağ’da 45 binden fazla gecekondu yıktık. Rekor sayılabilecek ölçüde, 400 kilometre yeni yol açtık. Altındağ’ı gecekondulardan kurtardık. 15 noktada toplu konut projesi gerçekleştirdik. Son yıllarda spor yatırımlarına da ağırlık vererek 15 spor tesisi ve 5 yüzme havuzunun açılışını gerçekleştirdik. Büyük bir buz pateni sarayının inşaatı devam ediyor. Hamamönü ve Hamamarkası’nda gerçekleştirdiğimiz dönüşümle bu bölgeyi Ankara’nın turizm merkezi haline getirdik. 25 Kadın Eğitim Kültür Merkezi, 17 gençlik merkezi, 7 aile sağlığı merkezini ve 13 camiyi Altındağlıların hizmetine sunduk.  Altınköy Açık Hava Müzesi ve Ulucanlar Cezaevi Müzesi de, Ankara’nın en değerli müze yatırımları arasında yer alıyor. Eğitim çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Altındağ çok değişti, eski Altındağ değil. Bu değişim hem Ankara’da hem de Türkiye’de hissediliyor. Görenler fark ediyor ki, başkente yaraşan yepyeni bir Altındağ kuruluyor. İlçemizdeki değişim ve dönüşümün yurt dışında da örnek gösterilmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm bunlar yorgunluğumuzu alıp götürüyor. Durmak yok yola devam diyoruz. Daha yapacak çok işimiz, hayata geçirilecek projemiz var. ”


Bu habere ait diğer fotoğraflar
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 63 Puan Verildi

Yapılan Yorumlar

Geri Dön

ALTINDAG-Hasat Senligi_2017 from Altındağ Belediyesi on Vimeo.


Bunu bir daha gösterme

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT