English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM

BELEDİYE'DEN HABERLER
Tarih : 20.3.2017 15:00:30

Bu gurur Altındağlı kadınların…

Bu gurur Altındağlı kadınların…

Bir bir hayallerine kavuşan Altındağlı kadınlara, Yıldıztepe Kadın Eğitim Kültür Merkezi üyelerinden Nurten Belen de katıldı. Nurten Belen, Altındağ Belediyesi ve KOSGEB ortaklığıyla düzenlenen girişimcilik eğitimini aldı ve kendi işletmesini açtı. Yıldıztepe Mahallesi’ne bir mantı evi açan Nurten Belen, Altındağlı kadınlara örnek oldu. Açılış törenini Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki gerçekleştirdi.

“Altındağ’ın gelişimine kadınlar da ayak uydurdu.”

Başkan Tiryaki, yaptığı konuşmada önce bölgenin eski halini anlattı daha sonra kültür merkezlerinin önemi üzerinde durdu. Altındağ’da son 10 yılda büyük bir değişim yaşandığına dikkat çeken Başkan Tiryaki, bölgedeki dönüşüm için büyük mücadele verdiklerinin altını çizdi. Altındağ’da çok hızlı bir değişim yaşandığını söyleyen Başkan Tiryaki,  sosyal tesisleriyle, yeşil alanlarıyla, kültür merkezleriyle, pazar yerleriyle ve yüzme havuzlarıyla ilçenin bambaşka bir görünüme kavuştuğunu belirtti. İlçedeki bu değişime Altındağlı kadınların da ayak uydurduğunu ifade eden Başkan Tiryaki, girişimci kadınların herkese örnek olmasını istedi.

“Bizim görevimiz bu kişilere yardım etmek…”

Başkan Veysel Tiryaki, kültür merkezleri hakkında da bir değerlendirme yaptı. Kültür merkezlerine çok sayıda akademisyen, sanatçı, doktor ve öğretmen geldiğini hatırlatan Başkan Tiryaki, bu sayede Altındağlı kadınların önemli eğitimler aldığını vurguladı. Başkan Tiryaki sözlerine şöyle devam etti: “İster erkek olsun, ister kadın hiç fark etmez… Evine ekmek götürmek için uğraşanlara yardım etmeliyiz. Onların önüne çıkan engelleri ortadan kaldırmalıyız. Bize düşen görev budur.”

 İşletme sahibine hayırlı kazançlar da dileyen Başkan Tiryaki, daha sonra mantı evini gezdi.

“Veysel Tiryaki Altındağ’da kiminin oğlu, kiminin kardeşidir…”

İşletme sahibi Nurten Belen ise 2008 yılından beri Yıldıztepe Kadın Eğitim Kültür Merkezi’ne üye olduğunu dile getirdi. Kültür merkezinde birçok kursa gittiğini kaydeden Belen, sabun, mefruşat, takı tasarımı, drama, spor ve bağlama eğitimi aldığını belirtti. Belen, kültür merkezinde aldığı girişimcilik eğitimi sonrasında bu dükkânı açtığını aktardı ve ekledi: “Bu merkezlerde Altındağlı kadınlar kendini tanıdı. Bizlere birçok fırsat sunuldu. Daha çalışkan, daha üretken bir hale geldik. Bu durumun ortaya çıkmasında Başkanımız Sayın Veysel Tiryaki’nin payı çok büyük. Veysel Tiryaki, Altındağ’da kiminin oğlu, kiminin kardeşidir. Bizlere verdiği destek için Başkanımıza çok teşekkür ederiz.”

Bu habere ait diğer fotoğraflar
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 120 Puan Verildi

Yapılan Yorumlar

Geri Dön

ALTINDAG-Hasat Senligi_2017 from Altındağ Belediyesi on Vimeo.


Bunu bir daha gösterme

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT