English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM

BELEDİYE'DEN HABERLER
Tarih : 15.3.2017 14:25:56

Altındağlı gençlerden “Ya İstiklal Ya Ölüm” Oratoryosu

Altındağlı gençlerden “Ya İstiklal Ya Ölüm” Oratoryosu

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen 12 Mart İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programında Altındağlı çocukların performansı izleyenleri büyüledi. Programda Doğantepe Cemil Meriç, Güneşevler Osman Yüksel Serdengeçti, Aydınlıkevler Abdurrahim Karakoç, Feridun Çelik Nuri Pakdil, Önder Rasim Özdenören ve Karapürçek Piri Reis Gençlik Merkezi’nden 60 öğrenci görev aldı.

Sevinç ve hüzün bir arada

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program İstiklal’in Destanı isimli tiyatro gösterisiyle devam etti. Tiyatro oyununda rol alan Güneşevler ve Doğantepe Gençlik Merkezi öğrencileri büyük alkış aldı. Aydınlıkevler Gençlik Merkezi öğrencilerinin müzik dinletisi ise adeta kulakların pasını sildi. Mehmet Akif Ersoy’un ‘Atiyi Karanlık Görerek Azmi Bırakmak’ şiirini okuyan Önder Gençlik Merkezi öğrencileri ile ‘Kolay mı Sanırsın Sen Akif Olmayı’ dörtlüklerini dile getiren Karapürçek Gençlik Merkezi öğrencileri salonda duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldu. Anma programı, “Ya İstiklal Ya Ölüm” Oratoryosunu hazırlayan Feridun Çelik Gençlik Merkezi öğrencilerinin performansıyla sona erdi.

Altındağ’da gelecek emin ellerde

Aydınlıkevler Gençlik Merkezi öğrencilerinden Talat Dinçer, bu etkinliğin kendileri için büyük önem taşıdığını vurguladı. Programda bağlama çalıp, şarkı söylediğini belirten Dinçer: “Mehmet Akif Ersoy’un Safahat adlı eserinden bir beste olan Gitme Ey Yolcu’yu okudum. Benim için oldukça anlamlı bir eserdi” dedi.

Önder Gençlik Merkezi öğrencilerinden Buse Ceylan ise duygularını şöyle ifade etti: “Bugün çok önemli bir gün. İstiklal Marşı’mızın kabul edilişinin 96. yıl dönümü. Gençlik merkezimiz sayesinde böyle güzel bir etkinlikte yer bulduk. Çokta iyi oldu. Başkan Amcamız Veysel Tiryaki’ye tüm arkadaşlarım adına teşekkür ederim.”

Bu habere ait diğer fotoğraflar


Bu habere ait videolar1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 12 Puan Verildi

Yapılan Yorumlar

Geri Dön

ALTINDAG-Hasat Senligi_2017 from Altındağ Belediyesi on Vimeo.


Bunu bir daha gösterme

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT