English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM

BELEDİYE'DEN HABERLER
Tarih : 13.3.2017 16:12:06

Rus Müsteşardan Başkan Tiryaki’ye ziyaret

Rus Müsteşardan Başkan Tiryaki’ye ziyaret

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Alexander Epıfanov’u makamında ağırladı. Oldukça samimi geçen sohbette Müsteşar Epıfanov, Başkan Tiryaki’yi çalışmalarından dolayı kutladı. Başkan Tiryaki ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“St. Petersburg Meydanı bir dostluk köprüsüdür”

Müsteşar Epıfanov, öncelikle Altındağ Belediyesi tarafından Hamamarkası’na açılan St. Petersburg Meydanı hakkında konuştu. Bu meydanın Rusya ile Türkiye arasında bir dostluk köprüsü olduğunu ifade eden Epıfanov, bu dostluğun uzun yıllara dayandığını söyledi. Kısa süre önce hain bir suikast sonucu yaşamını yitiren Rus Büyükelçi Andrey Karlov’u da anan Epıfanov, bu üzücü olay karşısında Altındağ Belediyesi’nin duyarlı bir davranış sergilediğini vurguladı. Epıfanov, Altındağ Belediyesi’nin ilçeye sunduğu hizmetler hakkında da bilgi sahibi olduğunu aktardı.

“Kültür elçiliği görevini üstlendik”

Rus Büyükelçi Andrey Karlov’un hain bir suikast sonucu yaşamını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirerek sözüne başlayan Başkan Tiryaki, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti. Altındağ Belediyesi olarak Rus Büyükelçiliği ile sıcak ilişkiler geliştirdiklerini hatırlatan Başkan Tiryaki, Altındağ hakkında bilgi verdi. Altındağ’ın öneminden bahseden ve Cumhuriyet’in temellerinin burada atıldığını hatırlatan Başkan Tiryaki,  “Bu mirası korumak bizim görevimiz” dedi. Hamamarkası bölgesine yabancı elçiliklerin de ilgi göstermeye başladıklarını belirten Başkan Tiryaki, Altındağ Belediyesi olarak kültür elçiliği görevini üstlendiklerinin de altını çizdi.

Bu habere ait diğer fotoğraflar
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 12 Puan Verildi

Yapılan Yorumlar

Geri Dön

ALTINDAG-Hasat Senligi_2017 from Altındağ Belediyesi on Vimeo.


Bunu bir daha gösterme

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT