English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM

BELEDİYE'DEN HABERLER
Tarih : 12.1.2017 10:23:21

Altındağlı kadınlar beyaz bastonla yürüdü

Altındağlı kadınlar beyaz bastonla yürüdü

Duyarlı davranışlarına bir yenisini daha ekleyen Altındağlı kadınlar, görme engellileri unutmadı. Karacaören Kadın Eğitim Kültür Merkezi üyeleri, Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’nda önemli bir etkinliğe imza attı. Düzenledikleri programla farkındalık yaratan Altındağlı kadınlar, görme engelli bireylere destek verdi.

Görme engelliler ile empati kurdular

Karacaören Kadın Eğitim Kültür Merkezi’nde gerçekleşen program, görme engellilerin yaşamına ortak olma amacıyla gerçekleştirildi. Bu doğrultuda beyaz bastonla gözleri kapalı bir şekilde engelli platformunda yürüyen merkez üyelerinden Yurdagül Karabulut, duygularını dile getirdi. Program, görme engellilerin eğitim hayatında çektiği sıkıntıları konu alan kısa filmle devam etti. Daha sonra Altındağlı kadınlardan Betül Özgen, Görme Engelliler Haftası’nın önemini anlatan bir konuşma yaptı. Hilal Demirbaş’ın şiiri ise katılımcılardan büyük alkış aldı. Görme engelli bir kızın kaleme aldığı ‘Görüyorum’ isimli yazıyı okuyan Urguya Güneş, izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.

“Onlara her zaman kucak açacağız.”

Karacaören Kadın Eğitim Kültür Merkezi üyelerinden Betül Özgen, görme engellilere her zaman destek vereceklerini belirtti. Toplumun bu konuda daha duyarlı davranmasını isteyen Betül Özgen, fiziksel farklılıkların sorun olmaması gerektiğini söyledi.

Bir diğer üye Urguya Güneş ise şöyle konuştu: “Onlar bizim arkadaşımız, kardeşimiz. Kimisi komşumuz, kimisi akrabamız. Hayatın neler getireceği hiç belli olmaz. Bir bakarsınız onların yerinde biz varız. Altındağlı kadınlar olarak onlara her zaman kucak açacağız.”


Bu habere ait diğer fotoğraflar
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 122 Puan Verildi

Yapılan Yorumlar

Geri Dön

ALTINDAG-Hasat Senligi_2017 from Altındağ Belediyesi on Vimeo.


Bunu bir daha gösterme

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT