English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM

BELEDİYE'DEN HABERLER
Tarih : 10.1.2017 08:46:14

Altındağ Belediyesi’nin şefkatli eli hayat kurtardı

Altındağ Belediyesi’nin şefkatli eli hayat kurtardı

Daha önce de vatandaşların belediyeye ulaştırdığı ihbarlar neticesinde harekete geçen ve yaralı ya da sakat durumdaki sokak hayvanlarının hayatını kurtaran Altındağ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, hafta sonunda bir köpeğe daha anında müdahale etti. Önder Mahallesi sakinlerinden Mehmet Kaptan’ın ihbarı üzerine bulunduğu yerden alınan yaralı sokak köpeği, Altındağ Belediyesi hayvan bakımevinde tedavi altına alındı.

Anında müdahale ekiplerimiz sayesinde köpeğin hayatı kurtarıldı

Önder Mahallesi’ndeki evinin önünde bir sokak köpeğinin yaralı durumda olduğunu bildiren Mehmet Kaptan’ın ihbarı üzerine harekete geçen ekipler, yoğun kar yağışına rağmen sokak köpeğine ulaştı. Birileri tarafından boynuna ip geçirildiği ve bu ipin zamanla boynunu sıkarak yara yaptığı ve köpeğe kan kaybettirdiğini fark eden ekipler, yaralı köpeği Altındağ Belediyesi hayvan bakımevinde koruma altına aldı.

Köpeğe yapılan müdahale hakkında bilgi veren Altındağ Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürü M. Hilmi Yaranoğlu, köpeğin ilk olarak boynunu sıkan ipten kurtarıldığını ve yarasına pansuman yapıldığını söyledi. Köpeğin hafta sonundan bugüne iyileşme belirtileri gösterdiğini ifade eden Yaranoğlu “Yarası tamamen iyileşince bizim gözetimimizde kısırlaştırılacak ve aşıları da yapılacak. Daha sonra ise bizim tarafımızdan koruma altına alınacak.” dedi. Vatandaşlarla işbirliğinin olumlu sonuçlar doğurduğuna dikkati çeken Yaranoğlu, yaralı köpeğin durumuna duyarsız kalmayan Altındağlı vatandaşa da teşekkürlerini iletti.

“Yeryüzündekilere merhamet etmeyene gökteki de merhamet etmez…”

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Veysel Tiryaki ise Peygamber efendimizin (S.A.V) “Kesilecek kuşa bile merhamet eden kimseye, Hz. Allah kıyamet günü rahmet eder. Yeryüzündekilere merhamet etmeyene gökteki de merhamet etmez.” hadislerini hatırlattı. Hayvanlara merhamet etmenin hem dinimiz hem de insanlık açısından önemli olduğunu vurgulayan Başkan Tiryaki, özellikle bu soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarına karşı daha duyarlı olunması gerektiğinin altını çizdi.

Bu habere ait diğer fotoğraflar
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 5 Puan Verildi

Yapılan Yorumlar

Geri Dön

ALTINDAG-Hasat Senligi_2017 from Altındağ Belediyesi on Vimeo.


Bunu bir daha gösterme

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT