English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM

BELEDİYE'DEN HABERLER
Tarih : 14.12.2012 12:06:59

Başkan Tiryaki Skalite 2012 ödülünün sahibi oldu

Başkan Tiryaki Skalite 2012 ödülünün sahibi oldu

Türk siyasi tarihinde önemli bir yeri olan Ulucanlar Cezaevi’ni restore ederek müze ve kültür–sanat, kongre merkezine dönüştüren Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Skalite 2012 ödülünün sahibi oldu.

 

Türkiye Skal International İstanbul'un bu yıl 15’incisini düzenlediği ve "Türkiye’nin Turizm Oscarları" olarak kabul edilen "Skalite 2012 - Turizmde Kalite Ödülleri", 13 Aralık 2012 gecesi İstanbul Hilton Convention Center'da düzenlenen görkemli törenle, 22 kategoride sahiplerini buldu.

 

Ulucanlar Cezaevi Müzesi’ne turizmde kalite ödülü verildi 

 

Gecede bir ödül de, hem Ankara hem Türkiye için önemli bir simge olan Ulucanlar Cezaevi’ni restore eden Altındağ Belediyesi’ne verildi. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, ödülünü SKAL Ankara Kulübü Başkanı Çiçek Mayda’nın elinden aldı.

 

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Skal International Dünya Başkan Yardımcısı Karine Coulanges, SKAL International Genel Sekreteri Bernard Wegscheider, Skal International Istanbul Kulübü Başkanı Patrice Lepkovski’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda davetlinin katılım gösterdiği davete, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin yanı sıra meclis üyeleri Mustafa Mert, Cevat Özkan ve Fen İşleri Müdürü Cebrail Aslan da katıldı.

 

Çiçek Mayda: Veysel Tiryaki Ankara turizmine önemli katkılar sağladı

 

Skal Ankara Kulübü Başkanı Çiçek Mayda, Ankara’da Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin turizme önemli katkılar sağladığını belirterek, “Hamamönü’nde gerçekleştirdikleri çalışmalar takdire şayan. Hem Türkiye’den hem Avrupa’dan pek çok ödül aldılar. Altındağ Belediyesi’nin gerçekleştirdiği bir başka önemli çalışma da, Ulucanlar Cezaevi Projesi. Ulucanlar Cezaevi, Altındağ Belediyesi’nin gayretli çalışmaları ile yıkılmaktan kurtarılarak restore edildi, Ankara turizmine kazandırıldı. Biz de Skal Ankara Kulübü olarak, bu önemli projeyi, 2012 Skalite ödüllerine aday gösterdik. Üyelerimizin oyları ile de Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Skalite 2012 ödülünün sahibi oldu. Veysel Tiryaki’yi ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” dedi.

 

Tiryaki: Sanata, tarihe, kültüre sahip çıkmak için yaptığımız katkıları artırarak sürdüreceğiz

 

Böyle bir ödülün çok anlamlı olduğunu belirten Başkan Veysel Tiryaki, “Altındağ Belediyesi olarak sanata, tarihe, kültüre ve kültürel mirasa sahip çıkmak için yaptığımız katkılar gün geçtikçe artıyor. Ulucanlar Cezaevi’nde restorasyon çalışmalarımız 2009 yılında başladı. 2011 yılında da Ulucanlar Cezaevi, müze olarak kapılarını açtı. Bugüne kadar müzeyi 170 bin kişi ziyaret etti. Çok ama çok önemli bir yapıyı Ankara’ya kazandırdığımızı düşünüyorum. Ulucanlar Cezaevi’nin müze olan kapalı kısmı dışında, yarı açık kısmında da çalışmalar tamamlandı ve 2012 yaz aylarında hizmete girdi. “ dedi.

 

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağ’da etap etap tarihi koruma çalışmalarını sürdürdüklerini ve Altındağ’ın tarihi dokusunu yeniden ayağa kaldırmak için gayret sarf ettiklerini belirtti.  Başkan Tiryaki, “Biz ödül almak için yapmıyoruz bu çalışmaları ancak çalışmalarımızın hem dünyada hem Türkiye’de önemli kurum ve kuruluşlar tarafından fark edilmesi ve ödüle layık görülmesi çok gurur verici…” diyerek teşekkür etti.

 


Bu habere ait diğer fotoğraflar
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 138 Puan Verildi

Yapılan Yorumlar

Geri Dön

ALTINDAG-Hasat Senligi_2017 from Altındağ Belediyesi on Vimeo.


Bunu bir daha gösterme

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT