English Web Site Iletisim Bilgileri
İyi Düşünülmüş Kararlar, Doğru Atılmış Adımlar

Altindag Belediyesi
Başkan
Dr. Veysel TİRYAKİ

E-Belediye
Vergi Borcu Öğrenme Online Ödeme
Altin Masa
ALTIN MASA
Sikayet ve Dilekleriniz Için
Emlak Altindag
SATILIK EMLAK
ILANLARI
Hamamönü
MOBIL YAYINLAR
Altinköy
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESI
Hamamönü
ALTINKÖY
AÇIK HAVA MÜZESI TUR
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
Hamamönü
HAMAMÖNÜ
SANAL TUR

HamamönüULUCANLAR CEZAEVI MÜZESI
Hamamönü
ULUCANLAR
SANAL TUR
Nikah Islemleri
EVLENDİRME
Videolar
VIDEOLAR
Vefat Edenler
VEFAT EDENLER
Ulaşım
ULAŞIM

BELEDİYE'DEN HABERLER
Tarih : 6.10.2010 11:33:26

Tarihi Kentler Birliği’nden Altındağ Belediyesi’ne büyük ödül…

Tarihi Kentler Birliği’nden Altındağ Belediyesi’ne büyük ödül…

Daha önce Ankara Kalesi Saat Kulesi Restorasyonu, Dutlu ve İnci Sokaklar Sokak Sağlıklaştırma Uygulaması ve Ulucanlar Cezaevi Müze ve Kültür Sanat Merkezi Dönüşüm Projesi ile üç yıl üst üste ödül alan Altındağ Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği’nden bir ödüle daha layık görüldü.

 

Kayseri’de gerçekleştirilen ve Tarihi Kentler Birliği’nin 10. yıldönümünün kutlandığı törende, Tarihi Kentler Birliği Koruma Projelerini Özendirme Yarışması’nda dereceye giren belediye başkanlarına ödülleri verildi.

 

Tarihi Kentler Birliği Kayseri Buluşması’na Altındağ Belediyesi Meclis Üyesi Molla Ali Çetin ile katılan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, tören öncesinde Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve ÇEKÜL Başkanı Prof. Dr Metin Sözen ile bir araya gelerek restorasyon çalışmaları hakkında bilgi verdi. 

 

Süreklilik Ödülü Altındağ Belediyesi’nin

Yarışmaya Hamamönü’nde bulunan Kamil Paşa Konağı Rekonstrüksiyonu, Sarıkadıoğlu Sokak Sağlıklaştırması ve Hacettepe Üniversitesi ile imzalanan protokol çerçevesinde gerçekleştirilen “El Sanatları ve Kültür Merkezi” Projesi ile katılan Altındağ Belediyesi, yarışmanın en büyük ödülü olan “Süreklilik” ödülünü kazandı.

 

Ödülünü Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın elinden alan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki,  “ Dört yıldır üst üste ödül alıyoruz. Bu yıl aldığımız “Süreklilik Ödülü”nün anlamı ise bizim için çok daha büyük. Çünkü bizim anlayışımıza göre yapılan işlerin sürekli olanı makbuldur. Aldığımız ödül doğru yolda olduğumuzun bir kanıtı.”  diyerek duygularını ifade etti.

 

“Bir kente kimliğini veren tarihidir.”

“Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana başkentin geçirdiği her değişimin izini Altındağ’da bulabilirsiniz. Altındağ’daki tarihi yapılar ve anıtlar Ankara’nın kent kimliğinin en önemli unsurlarıdır. Altındağ’ı Ankara’dan çıkardığımızda Ankara Ankara olmayacaktır. Çünkü bir kente kimliğini veren tarihidir. Ankara’nın tarihi de Altındağ’dan ibarettir. Bu nedenle Altındağ Ankara için vazgeçilmezdir” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Tiryaki, göreve geldikleri ilk günden beri Altındağ’ın hak ettiği eski cazibeli günlerine kavuşacağına dair olan inançlarını hiç yitirmediklerini ve tüm gayretlerinin bunu sağlamak yönünde olduğunu ifade etti.

 

Altındağ Belediyesi olarak 2004 yılından beri pek çok ilke imza attıklarını, bu ilklerden birinin de restorasyon çalışmaları olduğunu söyleyen Tiryaki, gerçekleştirilen tüm bu çalışmaların Ankara turizmine katkı sağlayacağına inandığını belirtti.

 

“Sanat Sokağı ve Ulucanlar Cezaevi çok yakında açılacak.”

 “El Sanatları ve Kültür Merkezi” diğer adı ile Sanat Sokağı Projesi ile Ulucanlar Cezaevi Müze ve Kültür Sanat Merkezi Dönüşüm Projesinin tamamlandığını ve yakında açılışlarının yapılacağını da ifade eden Başkan Veysel Tiryaki,  tarihi koruma projelerinin devamının geleceğinin de altını çizdi.

Bu habere ait diğer fotoğraflar
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 38 Puan Verildi

Yapılan Yorumlar

Geri Dön

ALTINDAG-Hasat Senligi_2017 from Altındağ Belediyesi on Vimeo.


Bunu bir daha gösterme

ÖDÜLLER


KÜLTÜR SANAT